Press "Enter" to skip to content

Szkła korekcyjne przyciemniane w biurze? Dlaczego nie?!

Przyciemniane szkła korekcyjne już od dawna są modnym trendem do zastosowania na zewnątrz, ale ostatnio widać tendencję do noszenia przyciemnionych okularów w pomieszczeniach.

Szkła korekcyjne przyciemniane – dlaczego?

W dużej mierze noszenie tych szkieł w pomieszczeniach wynika z lepszego zrozumienia przez społeczeństwo potencjalnie negatywnych skutków dla zdrowia ze strony światła (szczególnie niebieskiego i innego sztucznego światła). Ma to wpływ przede wszystkim na oczy, ale i na mózg. W tym tekście przyjrzymy się kluczowym rozważaniom, jakie trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem pary przyciemnionych okularów korekcyjnych.

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć swoją motywację do zakupu przyciemnionych okularów, a pierwszym miejscem, od którego należy zacząć, jest to, czy potrzebujesz ich ze względów zdrowotnych. Na przykład, jeśli masz silną wrażliwość na światło – szczególnie jako objaw przewlekłego stanu, takiego jak migrena – wtedy może Ci to pomóc lepiej określić typ szkieł, które będzie sprawdzać się najlepiej w Twojej sytuacji.

Dziękujemy firmie Hoya Vision za pomoc w artykule.

Szkła przyciemniane kontra bóle głowy

Badania kliniczne wykazały, że tego typu szkła korekcyjne przyciemniane zapewniają największą ulgę w przypadku przewlekłej światłowstrętu, oferując szeroką ochronę przed światłem fluorescencyjnym i innymi jasnymi źródłami światła. Działa to w ten sposób, że blokują one określone długości fal, które powodują najwięcej problemów, zmniejszając w ten sposób migreny i bóle głowy wywołane przez sztuczne światło.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *