Press "Enter" to skip to content

Jak dopasować najlepsze wkładki do butów dla dziecka?

Małe dziecięce stópki narażone są na szereg różnych wad i koślawość. Najczęściej pojawiają się one z winy niewłaściwie dobranego obuwia, ale mogą mieć też wiele innych przyczyn, również genetycznych. Jeżeli maluch koślawi stopy, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza ortopedy, który sprawdzi, czy sprawa jest poważna. Lekarz wykonuje badanie, a następnie zaleca odpowiednie wkładki ortopedyczne. Takie wkładki trzeba wykonać na zamówienie w specjalistycznym sklepie lub zakładzie.

Komputerowe badanie stóp – podstawa podczas projektowania wkładek

Wkładki ortopedyczne muszą być dopasowane indywidualnie do stopy, ponieważ ich rola jest właściwe profilowanie stopy i wymuszanie jej odpowiedniej postawy. W jaki sposób dopasowuje się takie wkładki?

  • Pierwszym krokiem jest komputerowe badanie stóp – https://fororto.pl/komputerowe-badanie-stop/.
  • Dokonuje się również ręcznych pomiarów i bada stopy.
  • Wkładki są następnie wykonywane ręcznie, ściśle według pomiarów.

Im lepiej dopasowane wkładki, tym szybciej można liczyć na poprawę.

Dobór właściwego obuwia

W przypadku małych dzieci, które dopiero zaczynają chodzić, niezwykle ważną kwestią jest sam dobór obuwia. Najlepiej zdecydować się na ręcznie robione, skórzane buty jednej z popularnych firm. Takie buty zapewniają odpowiednią postawę, stabilizując kostkę i piętę. Poza tym, posiadają specjalnie profilowane wkładki, dzięki którym nie ma ryzyka powstania płaskostopia. Niestety, zakup dobrych butów dla dziecka jest sporym kosztem, a takie buty starczają zwykle na jeden sezon lub maksymalnie kilka miesięcy.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *