Press "Enter" to skip to content

Specjalne soczewki dla astygmatyków

Soczewki najczęściej przygotowywane są z myślą o krótkowidzach oraz osobach cierpiących na dalekowzroczność. W rzeczywistości jednak nie są to jedyne wady wzroku, które z powodzeniem korygować można z pomocą soczewek kontaktowych. Do najpopularniejszych i najczęściej spotykanych schorzeń zalicza się bowiem jeszcze astygmatyzm, który w zależności od swojej formy, może być bardzo uciążliwy i skomplikowany do leczenia lub względnie prosty do usunięcia i mało uciążliwy. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku bardzo pomocne mogą okazać się soczewki toryczne – zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o astygmatykach.

Mechanizm działania astygmatyzmu

Astygmatyzm najczęściej występuje z przyczyn typowo genetycznych czy anatomicznych – chodzi o budowę oka i jego pewne nieprawidłowości. Oczywiście w skutek nieodpowiedniego użytkowania aparatu wzroku i z uwagi na uciążliwe szkodliwe czynniki zewnętrzne, gałka oka może być dodatkowo narażana na zwiększanie się astygmatyzmu. Co do jednak zasady, bierze się on z dysproporcji w budowie oka – a w szczególności w długościach poszczególnych osi optycznych, które w zdrowym oku są odpowiednio proporcjonalne.

Zapraszamy na mojepierwszesoczewki.pl/toryczne-soczewki-kontaktowe.

Soczewki dla chorego na astygmatyzm

U astygmatyka osie optyczne nie są proporcjonalne, ponieważ jego oko jest zbudowane w nieco innym kształcie. I właśnie dlatego konieczne jest sięgnięcie po specjalne soczewki toryczne, które z uwagi na swoją budowę właściwie przylegają do oka astygmatyka. Oczywiście poza dodatkową funkcją, modele te dostępne są także w różnych wariantach noszenia – od codziennych, po miesięczne.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *