Press "Enter" to skip to content

Idealne szkła w krótkowzroczności

Bardzo ciężko jest wskazać jednoznacznie, jakiego rodzaju zaopatrzenie optyczne jest lepsze dla krótkowidza, czy też lepiej jest zastosować klasyczną korekcję okularową, czy też raczej zdecydować się na wykorzystanie szkieł kontaktowych. Każda tych metod ma swoje wady i zalety. Optymalne soczewki dla krótkowidza to oczywiście szkła rozpraszające, które pozwalają korygować podstawową przyczynę wady wzroku u takich osób.

Jak wygląda ta wada wzroku w praktyce?

Cóż, sama krótkowzroczność jest przede wszystkim związana z występowaniem następujących zjawisk optycznych:

  • nadmiernej mocy układu optycznego oka,
  • zbyt długiej gałki ocznej.

    Wady refrakcyjne wynikają głównie z tych dwóch elementów. W przypadku krótkowzroczności najczęstsza przyczyną jest rzecz jasna zbyt długa gałka oczna, która doprowadza do tego, iż promienie świetlne skupiane są przed siatkówką, a nie tak jak powinno być- czyli w obrębie tzw. plamki żółtej. Jest to miejsce, gdzie występuje największe zagęszczenie fotoreceptorów i to właśnie to miejsce odpowiada za pełną recepcję doznań optycznych w trakcie widzenia.

Co lepiej wybrać- soczewki, czy okulary?

Z całą pewnością okulary są prostsze w obsłudze – wystarczy dbać o ich czystość i zdejmować je przed kąpielą lub snem w zasadzie jednym ruchem. Soczewki wymagają regularności, dbania o ich przechowywanie oraz bezwzględne przestrzeganie konieczności ich noszenia. Ma to znaczenie w kontekście komfortowego użytkowania szkieł tego rodzaju. Soczewki kontaktowe niekiedy ograniczają następstwa zespołu suchego oka, niemniej jednak należy je dobierać tylko w specjalistycznych gabinetach okulistycznych oraz optycznych. Warto pójść do okulisty i wybrać idealne soczewki dla krótkowidza, które podniosą jakość życia i ostrość wzroku.

Dowiedz się więcej na : https://www.seikovision.com/pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *