Press "Enter" to skip to content

Jak uporać się z niekorzystnym snem?

Wraz ze wzrostem pośpiechu w naszym życiu wzrasta waga, jaką przypisujemy ilości i jakości naszego snu. Stąd też leczenie chrapania stało się tak bardzo popularne i powstają, co raz to nowsze metody, aby pozbyć się chrapania lub chociaż zmniejszyć jego intensywność.

Pomoc od klinik?

Kliniki oferują wiele różnorodnych zabiegów, które można wykonać nawet w czasie jednodniowego pobytu w niej. Najpopularniejszym z nich jest korekta przegrody nosowej. To krzywa przegroda nosowa jest najczęstszą przyczyną chrapania. Inne sposoby to zmniejszenie masy języka bądź podniebienia. Lżejszym zabiegiem jest chociażby usunięcie migdałków.

Alternatywne wyjścia

Jest również wiele alternatywnych, domowych sposobów na leczenie chrapania. Są one zdecydowanie łatwiejsze do realizacji. Polegają w dużej mierze na udrożnieniu dróg oddechowych poprzez chociażby zmianę pozycji czy poduszki na płaską. Warto również przestrzegać diety przed snem i unikać spożywania napoi alkoholowych.

Pomoc apteki

Apteki oferują wiele preparatów pomagających zwalczyć chrapanie. Są to między innymi krople do nosa bądź płyny do płukania gardła, które stosujemy bezpośrednio przed snem. Można również zakupić specjalne maski, które chronią przed zwężaniem się dróg oddechowych i zapewniają spokojny oddech przez całą noc.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *